Hledá se Prezident SU ČVUT (již pošesté a snad naposledy)

12. ledna 2021 12:00

Prezident Studentské unie ČVUT, Ing. Stanislav Jeřábek, vyhlašuje již šesté kolo voleb na pozici Prezidenta Studentské unie ČVUT.

Co vás na pozici Prezidenta SU čeká?

Jelikož budete řídit největší studentskou organizaci v ČR a možná i střední Evropě, sáhnete si na hodně. Ať už to bude Strahov Open Air, bití se do krve za studenty ČVUT, akce pro prváky i větší, ale třeba i setkání s dalšími uniemi jak v ČR, tak i v zahraničí, nudit se nebudete. O velké věci – ale i velké průšvihy – zaručeně nebude nouze. Ale můžete si být jisti, že to budou dva roky plné vzrušení, které za to určitě stojí!

Měl bych však také dodat, že prezident SU je statutárním orgánem SU ČVUT, takže na vás padne také velká zodpovědnost, ať už ta vyplývající ze zákona, nebo v jednání s partnery. Prezident také navrhuje svoji Centrálu, což je výkonný orgán SU ČVUT. Budete spolu během těch dvou let ve velmi těsném kontaktu. :-)

Kdo se může stát Prezidentem?

Stát se jím může člen Studentské unie ČVUT nebo jejího externího klubu, který podá kandidátku (se všemi náležitostmi) a zajistí si dostatečnou podporu pro své zvolení. Je ale vhodné, abyste již v unii měli nějaké zkušenosti s vedením, ať už klubu či akcí.

Podávat kandidátky lze od 13. ledna 2021 do 29. ledna 2021.

Kandidujte na Prezidenta!

Podmínky a náležitosti kandidátky naleznete zde.

Autor:
Pavel Valach